Hrvatski nogometni reprezentativac Dejan Lovren zabio je zgoditak za plasman Liverpoola u četvrtfinale engleskog Liga kupa.

Redsi su u dvoboju osmine finala na Anfieldu uspjeli svladati Swansea City s 2:1 iako su do 86. gubili 0:1. Poveli su gosti u 65. minuti pogotkom Nizozemca Marvina Emnesa.

Mario Balotelli izjednačio je u 86. minuti, a za slavlje osmerostrukih pobjednika ovog natjecanja pobrinuo se Lovren zgoditkom u petoj minuti sučeve nadoknade.

Vodeća momčad Premiershipa Chelsea na gostovanju kod četvrtoligaša Shrewsburyja jedva je izvukla pobjedu od 2:1. Četvrtfinale je izborio i Bournemouth iznenadivši premijerligaša West Bromwich Albion istim rezultatom.

Tešku pobjedu izborio je Sheffield United koji je, također s 2:1 svladao Milton Keynes Dons. Najuvjerljiviju pobjedu ostvarili su nogometaši Derby Countyja koji su u gostima s 5:2 nadvisili Fulham. Domaćini su nakon prvog poluvremena vodili 2:0, a Derby je preokrenuo zabivši pet pogodaka u drugom dijelu.