Nakon reprezentativne stanke tijekom koje je zabio pobjednički zgoditak protiv Azerbajdžana u Zagrebu, Andrej Kramarić se upisao među strijelce i u nastavku natjecanja u Bundesligi.

U prvoj utakmici 27. kola upisao je gol i asistenciju u visokoj 4:1 pobjedi svog Hoffenheima protiv Bayera.

U 10. minuti s lijeve je strane vrlo dobro pronašao Ishaka Belfodila, da bi u 79. minuti na dodavanje spomenutog igrača postavio konačan rezultat.

Kramariću je to 14. ovosezonski bundesligaški zgoditak i na ljestvici najboljih strijelaca lige nalazi se na diobi četvrtog mjesta s Alcacerom i Hallerom.

Također, tim zgoditkom izbio je samostalno na vrh ljestvice najboljih strijelaca u povijesti Hoffenheima što se tiče utakmica Prve Bundeslige. Bio mu je ovo ukupno 47. gol za klub, a Sejad Salihović ostao je na 46.

Belfodil je inače bio dvostruki strijelac na susretu, zabio je još i u 61. minuti, dok je jedan zgoditak Hoffenheima zapravo autogol Svena Bendera (51'). Jedini gol za Bayer zabio je Kevin Volland u 17. minuti.