U prvim četvrtfinalnim dvobojima Lige prvaka nogometaši Barcelone su u gostima slavili kod Manchester Uniteda s 1-0 i stekli veliku prednost za uzvrat za šest dana na Nou Campu. Ajax i Juventus su u Amsterdamu odigrali 1-1, pa će pitanje putnika u polufinale biti razriješeno nakon uzvrata u Torinu 16. travnja.

Barcelona je po prvi puta slavila na Old Traffordu u vrlo slaboj utakmici u kojoj ManU nije stvorio nijednu šansu, a Barcelona nije jurišala nakon postignuta gola.

U 12. minuti Barca je povela nakon dodavanja Messija za Suareza, čiji je udarac glavom okrznuo braniča Lukea Shawa i prevario vratara De Geu, no gol je priznat tek nakon gledanja VAR-a jer je pomoćni sudac dosudio zaleđe.

Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Remi Ajaxa i Juventusa

Ajax i Juventus su u Amsterdamu odigrali 1-1, pa će pitanje putnika u polufinale biti razriješeno nakon uzvrata u Torinu 16. travnja.

Ajax je fantastičnim nastupom u osmini finala izbacio branitelja naslova Real Madrid, a odličnu igru 'Kopljanici' su pokazali i protiv Juventusa. Dominirali su cijeli susret, stvorili nekoliko lijepih prilika, no jedan trenutak nepažnje domaće obrane i genijalnost Cristiana Ronalda razlog su što Ajax nije upisao pobjedu, već je susret završio 1-1.

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela golom portugalskog majstora, a izjednačio je Neres u 30. sekundi drugog poluvremena.

Bivši napadač hrvatske reprezentacije Mario Mandžukić započeo je utakmicu kao kapetan Juventusa, a igrao je do 60. minute kada ga je zamijenio Douglas Costa.

U 13 dosadašnjih međusobnih susreta Ajax je slavio samo dva puta, a posljednji put Ajax je bio bolji u finalu Kupa prvaka davne 1973. godine.