U prijateljskoj utakmici igranoj u Varaždinu pred 8.100 gledatelja, hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je od Tunisa sa 1:2 upisavši prvi poraz od neke afričke reprezentacije.

Dalić je otvorio utakmicu u formaciji 3-5-2 s trojicom debitanata u prvom sastavu. Priliku od prve minute dobili su Dario Melnjak, Filip Benković i Simon Sluga.

Tunis je poveo u 16. minuti golom Anicea Badrija, izjednačio je Bruno Petković u 47. minuti, a pobjedu gostima donio je Naim Sliti iz jedanaesterca u 70. minuti.

Bila je to posljednja utakmica svjetskih doprvaka ove sezone nakon koje većina reprezentativaca odlazi na zasluženi odmor. Jedino se Filip Benković, Alen Halilović, Josip Brekalo i Nikola Vlašić vraćaju u U-21 reprezentaciji kojoj slijedi nastup na europskom U21 prvenstvu.

- Nikad nije lijepo izgubiti, tako je i meni žao što smo izgubili zadnju utakmicu ove sezone. Danas nas je 'ubio' kontranapad i to moramo riješiti puno kvalitetnije. 'Curilo je' sa svih strana, ali dečkima nemam što zamjeriti. Dali su sve od sebe deset dana, jedva čekaju odmor. Kažem opet, nije lijepo završiti porazom i žao mi je ove publike, da smo se od njih oprostili porazom. Znam da nakon poraza slijede kritike, ali idemo dalje, spremamo se za deveti mjesec, izjavio je izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić.

Dvoboj s Tunižanima komentirao je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker.

- Ovo s Tunisom bio je prijateljski meč, ali Tunis je spreman za Afrički kup nacija, igra s Malijem i Angolom, normalno je da su svježi i pripremljeni. Naši igrači dali su svoj maksimum, iscrpili su se na utakmici s Walesom, u toj utakmici bilo je važno uzeti tri boda, da ostvarimo ono što smo zacrtali. Ostaje žal za onim bodom u Budimpešti, ali to je nogomet. Vjerujem da će svi biti spremni za jesen, da će ući u pravi ritam, i vjerujem u izbornika Dalića i igrače, kao i uvijek, rekao je čelni čovjek HNS-a.