Brazilska nogometna reprezentacija prva se plasirala u polufinale Copa Americe. U susretu četvrtfinala odigranom u Porto Alegreu svladala je Paragvaj nakon izvođenja jedanaesteraca s 4:3.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 0:0, iako je Brazil od 58. minute igrao s igračem više jer crveni karton dobio Paragvajac Fabian Balbuena zbog prekršaja na Firminu.

Pobjednički gol zabio Gabriel Jesus, a za Paragvaj su promašaje upisali Gustav Gomez i Derlis Gonzalez.

Pargvaj je 2011. i 2015. izbacio Brazil na istom natjecanju nakon izvođenja jedanaesteraca.

Brazil će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Venezuele i Argentine.

U ostalim četvrtfinalnim utakmicama sastaju se Kolumbija i Čile te Urugvaj i Peru.