Nogometaši latvijskog Ventspilsa pobijedili su albansku Teutu s 3:0 u prvom susretu prvog pretkola Europske lige i na korak su do plasmana u iduću rundu natjecanja, gdje će ih, prema svemu sudeći, čekati Hajduk.

Zgoditke za latvijski sastav zabili su Mihajlo Sergijčuk, Daniils Ulimbaševs i Nigerijac Aiyegun Tosin.Gosti, za koje je cijeli susret igrao bivši napadač Hajduka i Slaven Belupa Tomislav Bušić, imali su nekoliko odličnih prigoda, ali je domaći vratar Konstantin Kahnovski bio sjajan.

Uzvratni susret je 18. srpnja u albanskom Draču.

Ukoliko Ventspils izbori drugo pretkolo vjerojatno će igrati protiv Hajduka, koji je u prvom susretu na gostovanju pobijedio maltešku Gziru United s 2:0 i mirno čeka uzvrat na Poljudu 18. srpnja.

Nakon prve utakmice prvog pretkola sasvim je jasno i tko će igrati protiv Osijeka u drugom kvalifikacijskom krugu ovoga natjecanja. To će gotovo sigurno biti sofijski CSKA, koji je u još u utorak pobijedio OFK Titograd sa 4:0.

Uzvrat je za sedam dana u Podgorici.

Zrinjski protutnjao Skopljem, poraz Širokog

U prvom pretkolu Europske lige mostarski Zrinjski je s 3:0 slavio u Skoplju, podgorička Budućnost je s 2:0 u gostima pobijedila Narvu Trans, dok je Široki poražen na svom terenu.

Zrinjski je u Skoplju do pobjede došao zgodicima Hadžića, Mandića i Govedarice, pa je već uoči mostarskog uzvrata praktički osigurao susret drugog pretkola s Utrechtom.

Podgorička Budućnost je slavila 2:0 u gostima kod Narve golovima Igora Ivanovića u 12. i Miloša Mijića u 88. minuti.

Dodajmo i da je Široki izgubio 1:2 na svom terenu od Kairat Almatyja. Gosti su poveli preko Aderinsola Eseole u 29. minuti, poravnao je Ivan Enin u 34. minuti, a pobjedu gostima donio je drugim gola Eseola u 58. minuti.