Nogometaši zagrebačkog Dinama otvorili su nastup u C skupini Lige prvaka fantastičnom predstavom pobijedivši pred 28.500 gledatelja na stadionu Maksimir Atalantu sa 4-0, a junak večeri bio je trostruki strijelac Mislav Oršić.

Dinamo je poveo u 10. minuti golom Marina Leovca (10), a potom je na scenu stupio Mislav Oršić postigavši tri zgoditka (31, 42, 68).

Bila je to Dinamova večer za pamćenje. Sasvim sigurno najbolja predstava otkako je Nenad Bjelica preuzeo klub, ali i najbolja predstava koju su Modri prikazali u 37 susreta odigranih u elitnom natjecanju "Starog kontinenta".

Posebno impresivno bilo je prvo poluvrijeme u kojem je hrvatski prvak zabio tri gola i deklasirao trećeplasiranu momčad Serie A, te momčad koja je prošle sezone zabila najviše zgoditaka u talijanskom prvenstvu.

Strateg Modrih Nenad Bjelica iznenadio je s početnim sastavom zaigravši od prve minute s trojicom centralnih braniča (Dilaver, Theophile-Catherine, Perić) i bez Gojaka i Hajrovića, dok je Gian Piero Gasperini očekivano otvorio utakmicu u formaciji 3-4-1-2. Zanimljivo, Atalanta je u početnom sastavu imala samo dvojicu talijanskih igrača, vratara Pierluigija Gollinija i braniča Andreu Masiella, a na klupi još jednog, pričuvnog vratara Marca Sportiella.

-Presretan sam, ovo je naša najbolja utakmica koju smo odigrali u dvije godine. Ostvarili smo veliku pobjedu, međutim treba ići korak po korak. Dobro smo ušli u utakmicu i odmah smo ih napali. Promijenili smo formaciju, to ih je malo zbunilo. Svi smo znali što trebamo raditi i sve je na kraju dobro prošlo, kazao je junak susreta, trostruki strijelac Mislav Oršić.

-Odigrali smo skoro perfektnu utakmicu. Bili smo 70-tak minuta savršeni, a onda smo imali lagani pad koncentracije. Pobijedili smo moćnu ekipu koja puno zabija. Mi vjerujemo u sebe i igramo s puno samoouzdanja. Naravno, da nam ovakvi uspjesi još više dižu samopouzdanje, ali ispred nas je još puno posla, kazao je nakon utakmice Nenad Bjelica.

Osvrnuo se i na nastup trostrukog strijelaca Mislava Oršića.

- O njemu govore njegovi golovi. To je jedan jako pošten dečko koji se na krilu žrtvuje za momčad. Mislav je zagrebački dečko koji je imao jako težak put, a svojom je zaslugom stigao na ovu razinu, istaknuo je Bjelica.

Iskusni trener Atalante Gian Piero Gasperini izgledao je prilično potišteno na konferenciji za medije nakon poraza od Dinama na startu Lige prvaka.

-Ne mogu zamjeriti ništa mojoj momčadi što se tiče i želje. Dinamo je u prvom poluvremenu nadvisio Atalantu u svim nogometnim elementima. U drugom dijelu gledali smo izjednačeniju igru, ali nismo se mogli vratiti. Dinamo je u potpunosti zaslužio pobjedu. ... Formacija nije glavni razlog poraza. U posljednje tri utakmice u ligi igrali smo s tri igrača u zadnjoj liniji i bilo je dobro. Ovo je bila teška lekcija iz kojih moramo izvući pouke. Ovo je Liga prvaka, jedna viša razina. Treba se prilagoditi i učiti na pogreškama, rekao je trener Atalante Gian Piero Gasperini nakon uvjerljivog poraza.

U drugom susretu iz ove skupine Manchester City je u Harkivu pobijedio Šahtar sa 3-0 golovima Riyada Mahreza (24), Ilkaya Gundogana (38) i Gabriela Jesusa (76).

Idući nastup Dinamo će imati 1. listopada kada će gostovati kod Manchester Cityja, dok će u Bergamu snage odmjeriti Atalanta i Šahtar.