Nogometaši Dinama poraženi su u 2. kolu skupine C Lige prvaka u gostima kod Manchester Citya s 2-0 (0-0). Dinamo se hrabro i znalački branio sve do 66. minute kada je gol za City postigao Raheem Sterling nakon dodavanja Ryada Mahreza, a na 2-0 je povećao  Phil Foden u petoj minuti sudačke nadoknade.

Nenad Bjelica je ponovno utakmicu počeo s tri stopera, kao i protiv Atalante, a Pep Guardiola je u posljednji trenutak ostao bez ozlijeđenoga Kevina de Bruynea.

Dinamo je uspio u naumu da izdrži bez rano primljenoga zgoditka na Etihadu, a kombinacija sreće, dobrih obrana Livakovića i neučinkovitosti napadača Citya, hrvatski prvak je na odmor otišao s 0-0.  Dinamova obrana dobro je započela i drugo poluvrijeme, branili su se odlično sve do 66. minute, kada je zabio Sterling, koji je ušao u igru 13 minuta ranije. Mahrez je prošao Stojanovića na desnoj strani i ubacio loptu koju je Sterling s pet metara zakucao pod gredu.

U 76. minuti Bjelica vuče hrabar potez i vadi stopera Theophilea, a ubacuje Gavranovića.

I kada se očekivao kraj, u petoj minuti sudačke nadoknade, doslovce u zadniim sekundama, na 2-0 povećao je preciznim šutem u sami lijevi kut Phil Foden, koji je kao i prvi strijelac i dodavač kod drugoga gola Sterling, ušao s klupe.

- Vidjela se velika razlika u kvaliteti između dvije momčadi. Čini nas ponosnim to što smo držali otvorenu utakmicu do 95. minute. Možda smo malo u prvom poluvremenu bili impresionirani, napravili smo neke pogreške koje nismo trebali, dali im nepotrebno neke šanse. Drugo poluvrijeme smo bili stabilni, defanzivno smo primili taj gol. Na kraju smo probali iznenaditi izmjenama, ali Manchester City je prejak za nas u ovom trenutku, izjavio je strateg Dinama Nenad Bjelica nakon utakmice.

Britanski mediji ocjenjuju kako je ulazak u igru Raheema Sterlinga u 53. minuti bio ključan potez trenera Guardiole.

-Nisam očekivao da će biti toliko povučeni. Dobijali su puno duela i dobro su anticipirali naša proigravanja. Dinamo se dobro branio, a i kod vodećeg gola njihov branič bio je na lopti. Bila je to velika bitka i Dinamo zaslužuje veliko poštovanje, izjavio je Guardiola nakon utakmice.

Ranije su u ovoj skupini nogometaši Šahtara osvojili sva tri boda kao gosti pobijedivši sa 2-1 Atalantu. Pobjednički zgoditak  za Ukrajince na stadionu San Siro u Milanu postigao je Izraelac Manor Solomon u posljednjoj akciji na utakmici.

U 3. kolu Dinamo gostuje kod Šahtara 22. listopada, a City dočekuje Atalantu.