U susretu četvrtog kola C skupine nogometne Lige prvaka Dinamo je pred 28.316 gledatelja na stadionu Maksimir odigrao 3:3 protiv Šahtara primivši dva zgoditka u sudačkoj nadoknadi i tako pokvario izglede za plasman u osminu finala.

Dinamo i Šahtar su odigrali ludu utakmicu. Gosti su poveli, Dinamo je potom okrenuo rezultat s tri gola, da bi Ukrajinci u sudačkoj nadoknadi zabili dva gola za 3:3. Šahtar je treći zgoditak postigao u petoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca.

Ukrajinci su poveli u 13. minuti golom Alana Patricka, no Modri su okrenuli rezultat golovima Brune Petkovića u 25. minuti, Luke Ivanušeca u 83. minuti, te kapetana Arijana Ademija u 89. minuti. Dinamo je imao 3:1 i činilo se kako će pobjedom načiniti veliki korak prema plasmnu u osminu finala. Šahtar je u trećoj minuti sudačke nadoknade smanjio zgoditkom Moraesa, a u petoj minuti sudačke nadoknade Brych je dosudio kazneni udarca za goste, nakon što je Theophile-Catherine oborio Pjatova, a Tete je bio siguran.

Obje momčadi su završile utakmicu s igračem manje, u 75. minuti kod Dinama je isključen Moro, a samo pet minuta kasnije 'pocrvenio' je i Marlos koji je u svega šest minuta zaradio dva žuta kartona.

Ukrajinci su se prvi nametnuli i bolje su ušli u susret. Držali su loptu u nogama i kontrolirali igru, te brzim i okomitim prodorima prijetili.

Nakon 20 minuta nervoze i traženja, Dinamo je počeo igrati. Bjelica je promijenio formaciju i Modri su u nastavku poluvremena zaigrali daleko bolje. U 41. minuti Ismaily je srušio Petkovića, međutim Brych nije pokazao na bijelu točku, a nije se oglasio niti VAR. Igrači Dinama su tražili kazneni udarac i u posljednjim trenucima prvog dijela, nakon starta nad Ademijem, ali je njemački sudac ostao šutjeti.

Dinamo je daleko bolje ušao u nastavak i u 59. minuti centimetri su dijelili 'modre' od vodstva, nažalost ispriječila se vratnica. Olmo je povukao brzu kontru, te sjajno uposlio Leovca koji je pucao, no lopta se odbila od gostujućeg stopera i završila na vratnici.

Bjelica: VAR je nepotreban

Trener hrvatskog prvaka Nenad Bjelica nakon utakmice nije skrivao ogorčenje VAR-om, dok su igrači bili u šoku svjesni kakvu su priliku propustili.

- Protivnik sam VAR-a. Svakog tjedna vidimo koliko ima loših procjena, zbog toga sam protivnik, kazao je Bjelica koji nije želio otkriti što je nakon utakmice rekao njemačkom sucu Felixu Brychu.

Sudac je prvo dosudio kazneni udarac zbog nepostojećeg prekršaja nad Taisonom, ali je potom nakon pregleda snimke dosudio jedanaesterac zbog prekršaja nad ukrajinskom vratarom koji je došao pred Dinamova vrata.

- VAR je za mene nepotreban. Ne znam što mogu dosuditi, a što ne mogu. Radije neka sudac pogriješi i to je ljudski faktor. Igrao se nogomet već 100 godina bez VAR-a pa možda i dalje, istaknuo je Bjelica.

Bjelica se osvrnuo i na samu utakmicu.

– To je nogomet. Suparnik izbaci stopera i uvede špicu, izbaci zadnjeg veznog i uvede krilnog napadača, riskira sve, vratar ode u napad... Sve to dovodi do gužvi u kaznenom prostoru i može se dogoditi takav pogodak i jedanaesterac. Nemam što prigovoriti svojim dečkima, silno su htjeli ovu pobjedu, rekao je Bjelica pa oštro odgovorio da ovakve završnice događaju samo Dinamu: – Ne! Ne prihvaćam tu priču, uopće je ne spominjite! Ovaj Dinamo ima karakter, igra do zadnjeg atoma snage! Ovo je prva i zadnja utakmica u kojoj smo bodove ispustili na takav način!

Istaknuo je kako još ništa nije izgubljeno i kako će Modri u posljednje dvije utakmice ići na pobjedu.

- Mi u iduće dvije utakmice idemo po šest bodova. Današnja utakmica između Atalante i Manchester Cityja je pokazala da su i Englezi ranjivi. Mi uvijek idemo po pobjedu, naglasio je trener hrvatskog prvaka.

U drugom susretu iz ove skupine Atalanta i Manchester City su odigrali 1:1.

City je poveo u u sedmoj minuti golom Raheema Sterlinga, a gosti su u 43. minuti mogli načiniti veliki korak prema pobjedi, no Gabriel Jesus nije realizirao jedanaesterac promašivši cijela vrata. Atalanta je poravnala u 49. minuti golom hrvatskog reprezentativca Maria Pašalića.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 10 bodova, Dinamo i Šahtar imaju po pet bodova, dok je Atalanta na začelju s jednim bodom.

U idućem kolu Dinamo 26. studenog gostuje u Milanu protiv Atalante, a u drugom susretu se sastaju Manchester City i Šahtar.