Europska priča zagrebačkog Dinama je završila za ovu sezonu nakon što su "Modri" u susretu zadnjeg kola C skupine Lige prvaka na stadionu Maksimir izgubili od Manchester Cityja sa 1-4, dok je Atalanta u Harkivu pobijedila Šahtar sa 3-0, pa je Dinamo završio kao posljednji.

Dinamo je poveo u 10. minuti golom Danija Olma, no gosti su u nastavku susreta okrenuli rezultat sa četiri pogotka, tri je zabio Brazilac Gabiel Jesus (34, 50, 54), a među strijelce se upisao i Phil Foden (84).

Porazom od Manchester Cityja, Modri su prekinuli niz bez poraza na stadionu Maksimir koji je trajao 34 utakmice. Posljednji poraz Dinamo je u svom dvorištu upisao od Young Boysa (1-2), 28. kolovoza prošle godine u uzvratnom susretu završne runde kvalifikacija za Ligu prvaka, a potom je nanizao 29 pobjeda i pet remija.

- Prvo poluvrijeme smo se odlično držali i parirali im, praktički iz jedine šanse su izjednačili. Htjeli smo tako nastaviti, no brzi gol nas je poremetio, došao je i treći gol i onda se jako teško vratiti protiv takve ekipe. Zadovoljan sam sa zadnjom linijom, svi su dali svoj maksimum. Ponosan sam što sam trener ove ekipe i na sve što smo ostvarili, dečki su vrhunski i nemoguće su dobri na terenu i izvan njega. Ostvarili smo velike stvari, vratili ljude na tribine - to je naša najveća pobjeda, rekao je Bjelica.

Pep Guardiola zadovoljan je igrom svoje momčadi.

- U prvoj utakmici su bili više defenzivni, imali smo i nekoliko problema s ozljedama, no u prvoj utakmici je bilo teže, više je Dinamo bio orijentiran na obranu, nije bilo lako igrati protiv momčadi koja igramo 5-4-1, 5-3-2, nije lako pronaći prostor. Prvih 10, 15 minuta Dinamo je igrao bolje, no onda smo preuzeli inicijativu, kazao je Guardiola.

U drugom susretu iz ove skupine Atalanta je u Harkivu pobijedila Šahtar sa 2-0 osvojivši drugo mjesto u skupini. Gosti su poveli u 68. minuti golom Timothyja Castagnea, a na pobjedu gostiju potvrdio je Mario Pašalić u 80. minuti. Do kraja utakmice zabio je i Gosens u petoj minuti nadoknade.