U okršaju osmine finala nogometne Lige prvaka Manchester City je na gostovanju pobijedio Real Madrid s 2-1, dok je u drugom susretu večeri Lyon porazio Juventus s 1-0.

Real je poveo u 60. minuti preko Isca, no gosti su okrenuli rezultat golovima Gabriela Jesusa u 78. minuti i Kevina de Bruynea u 84. minuti iz jedanaesterca. Igra Reala se raspala u 86. minuti kada je Ramos kao posljednji igrač obrane srušio Jesusa i zaradio crveni karton.

Luka Modrić je igrao za Real od prve minute i bio je jedan od najzapaženijih igrača svoje momčadi. U 54. minuti je zaradio žuti karton, a teren je napustio u 84. minuti.

Francuski napadač Karim Benzema u ovoj se utakmici upisao kao šesti igrač u povijesti Reala s barem 100 nastupa za Real u Ligi prvaka. Ispred njega su Cristiano Ronaldo (101), Roberto Carlos (107), Sergio Ramos (125), Raul (130) i Iker Casillas (150).

Bio je ovo peti međusobni susret Reala i Manchester Cityja i prva pobjeda engleskog sastava.

U drugom susretu  Lyon je priredio iznenađenje pobijedivši Juventus s 1-0, a zgoditak odluke zabio je Lucas Tousart u 31. minuti. Bila je to prva pobjeda "Lavova" u pet međusobnih susreta protiv torinske "Stare dame".

Uzvratni susreti su 17. ožujka u Manchesteru i Torinu.