U derbiju 34. kola Prve HNL Hajduk je na stadionu Maksimir pobijedio Dinamo sa 3-2 upisavši tek drugu pobjedu u zadnjih šest kola, dok je Dinamo upisao i drugi poraz u nizu.

Bio je to odličan i sadržajan derbi u kojem je Dinamo vodio 1-0 i 2-1, ali je Hajduk ipak uspio preokrenuti rezultat.

Zgoditke za Dinamo zabili su Luka Ivanušec (13), Mislav Oršić (61), dok su strijelci za goste bili Mario Čuić (31, 82) i Theophile-Catherine (86-ag).

Podsjetimo, Mijo Cakltaš promašio kazneni udarac za Hajduk u 22. minuti promašivši cijeli gol, dok je Dinamo od 45. minute igrao bez isključenog Amera Gojaka.

Odličnu predstavu pružio je 19-godišnji hajdukovac Mario Čuić koji će zasigurno pamtiti debi u najvećem derbiju hrvatskog sporta. Naime, upravo je on bio dvostruki strijelac.

- Osjećaj je poseban. Na Maksimiru Dinamu zabiti dva gola, nema se što reći, ali  ne bi sebe isticao, to je ekipa i ekipni golovi, rekao je mladi veznjak Bijelih.

Na ljestvici HNL-a vodi Dinamo sa 76 bodova, Osijek na drugom mjestu ima 62 boda, Lokomotiva je treća sa 61 bodom. Slijede Rijeka (58), Hajduk (57)...