Arhiva članaka HRsvijet.net
Kapital miče sadržaj: Izdanje Večernjeg lista izazvalo veliku uznemirenost među novinarima

Hrvatsko novinarsko društvo (HND) ustvrdilo je da je današnje izdanje Večernjeg lista izazvalo veliku uznemirenost među novinarima jer je ta dnevna tiskovina izašla s naslovnicom i posljednjom stranicom koje su u cijelosti prodane oglašivaču.
Današnji broj tih utjecajnih dnevnih novina, koje žele biti ozbiljne i koje u svom žanru imaju najveću čitalačku publiku u državi, izašao je s omotom koji je u cijelosti reklama - naveo je HND u priopćenju, upozorivši da je informativni sadržaj uklonjen da bi se objavio komercijalni, American Expressa.
Vodstvo Večernjeg lista time je, smatraju u HND-u, u stopostotnoj varijanti ostvarilo najcrnje strahove hrvatskih novinara i zainteresirane javnosti odakle se dugo i neprestano upozorava da paktiranje medijskih vlasnika i uređivačkih politika s oglašivačima zbog što veće zarade bespovratno ugrožava integritet novinarstva te dovodi do pada povjerenja u medije i pada tiraža.
Umjesto da čuva obraz profesije koja treba prvenstveno služiti interesima publike i općeg dobra, ovakvo novinarstvo, kakvo su nam danas pokazali odgovorni ljudi u Večernjem listu, funkcionira kao trgovačka kuća u kojoj je apsolutno sve na prodaju - zaključili su u HND-u i pozvali vodstva svih hrvatskih medija da se ne povode za takvim primjerom. (Hina)