Arhiva članaka HRsvijet.net
Ivo Sanader izlazi na slobodu!
Bivši premijer Ivo Sanader će izaći na slobodu prvi put nakon gotovo godinu dana provedenih iza rešetaka. Naime, Ustavni sud mu je ukinuo pritvor koji mu je određen zbog opasnosti od bijega, potvrdio je njegov odvjetnik.

"Odlukom Ustavnog suda ukinuto je rješenje suca istrage i vanraspravnog vijeća Županijskog suda o produljenju pritvora bivšem premijeru Ivi Sanaderu. Istražni sudac u idućih šest dana ima mogućnost mjeru pritvora zamjeniti blažom - nenapuštanje boravište, javljanje policiji. No, kako god bilo, Sanader na slobodu izlazi 12. prosinca", izjavio je za Radio 101 odvjetnik Čedo Prodanović.
Informaciju je za Danas.hr potvrdio i drugi Sanaderov odvjetnik Goran Suić. Također je potvrdio da će prije Sanaderova izlaska iz pritvora biti položena jamčevina od 12,4 milijuna kuna, koju su nudili i prije dva mjeseca.
Isti Ustavni sud je u listopadu ove godine odbio ukinuti pritvor Sanaderu, koji mu je tada produljen zbog opasnosti od bijega. Ustavni suci su se tada složili da postoji osnovana sumnja da je Sanader počinio kaznena djela koja mu se stavljaju na teret te su prihvatili ocjenu istražnog suca da bi bivši premijer mogao pobjeći.