Arhiva članaka HRsvijet.net
Potencijalni američki predsjednik: 'Palestinci su izmišljeni narod'

Trenutačni favorit u utrci za republikanskog kandidata na američkim predsjedničkim izborima, Newt Gingrich, u intervjuu za židovsku televiziju "The Jewish Channel" u SAD-u, Palestince je nazvao "skupinom terorista" i "izmišljenim narodom".
Izrugujući se naporima administracije predsjednika Baracka Obame da postigne mir na Bliskom istoku, Gingrich je izjavio kako "biti nepristran, kada je riječ o demokraciji u kojoj se poštuje pravna država i kada se, s druge strane, radi o skupini terorista koji svakodnevno ispaljuju rakete, zapravo ne znači biti nepristran, već znači favorizirati teroriste".
U razgovoru za The Jewish Channel bivši je predsjednik Predstavničkog doma američkog Kongresa optužio Palestinsku samoupravu, koja priznaje pravo na postojanje Izraela, da, zajedno s islamističkim pokretom Hamas dijeli "veliku želju za uništenjem Izraela".
Predsjednik Obama i njegova administracija "imaju iluzije" o stanju na Bliskom istoku, kazao je, izrazivši sumnju u legitimnost palestinskih želja za stvaranjem vlastite države.
{linkr:related;keywords:izrael;limit:7;title:vezani+sadr%C3%85%C2%BEaj}