Nogometaši Dinama u susretu su prvoga kola skupine K Europske lige kao domaćini u Maksimiru odigrali 0:0 protiv Feyenoorda, iako su imali brojčanu nadmoć u zadnjih 20-ak minuta. U drugom susretu ove skupine Wolfsberg i CSKA iz Moskve odigrali su 1:1.

Hrvatski je prvak protiv nizozemskog velikana odigrao solidnu utakmicu u kojoj je gost bio bolji u prvom, a domaćin u drugom poluvremenu pa je podjela bodova realan ishod.

Gosti su bili puno opasniji na početku dvoboja, a u  sedmoj minuti Jakić je reagirao katastrofalno, pokosio je u svom šesnaestercu Diemersa i dosuđen je kazneni udarac za Feyenoord. Srećom, sjajni Dominik Livaković obranio je snažni udarac kapetana Berghuisa s bijele točke!

Prvo poluvrijeme okončano je tako bez golova, a sretniji s takvim ishodom definitivno je mogao biti zagrebački sastav.

Dinamo je uspio uspostaviti terensku ravnotežu u u nastavku, čak i  pritisnuti goste na početku drugoga dijela, pa je u 47. minuti Majer  ubacio, Gavranović proslijedio loptu glavom, izgledalo je da bi moglo biti opasnosti, no Spajić ju je odbio.

Dinamo je 20-ak minuta prije kraja dobio neočekivani poklon, ostavši s igračem više na terenu. Naime, drugi žuti, odnosno crveni karton  dobio je Senesi zbog neopreznog starta koljenom prema glavi kapetana Dinama Ademija.

Petković je u 76. minuti gurnuo petom loptu Ademiju, koii je pao nakon kontakta s braničem gostiju. Nogometaši Dinama tražili su kazneni udarac, ali sudac je samo odmahnuo rukom.

Modri su stiskali Nizozemce, no bez prave šanse do 85. minute, kada je Oršić s 30 metara odapeo bombu, no ciljao je previše u vratara gostiju. A onda je uslijedila najbolja prilika Dinama u ovoj utakmici, Ademi je petom dodao Ivanušecu, a on se sjurio u kazneni prostor, no Bijlow brani!

CSKA je u Klagenfurtu poveo protiv Wolfsberga u petoj minuti golom Gaicha na dodavanje Nikole Vlašića, a na 1:1 poravnao je Liendl iz kaznenog udarca u 42. minuti.

Tako nakon prvog kola sva četiri sastava u ovoj skupini imaju po bod. Dinamo će za tjedan dana u drugom kolu gostovati kod CSKA u Moskvi, dok će Feyenoord ugostiti Wolfsberg.

Nakon remija Dinama i Feyenoorda oglasio se trener Dinama Zoran Mamić.

- Ostaje žal za tim golom, koji smo mogli zabiti pred kraj, ali protivnik je bio bolji u prvom dijelu, pa je remi realan i možemo biti zadovoljni na kraju. Bilo je grča kod nekih igrača, ali trebamo biti strpljivi, imamo dosta mladih igrača. Ideja je bila da u drugom dijelu napadnemo s Petkovićem i Gavranovićem, ali Gavranović je osjetio bol, tako da nisam htio riskirati. Odgovara nam remi iz druge utakmice, iznenadilo me da CSKA nije pobijedio u toj utakmici. mi idemo u Moskvu po dobar rezultat.