Logo

SDP u Saboru pokreće postupak opoziva premijera Andreja Plenkovića. Kako se neslužbeno doznaje SDP-ovoj inicijativi, koja bi mogla već u petak biti upućena u parlamentarnu proceduru, pridružiti će se zastupnici Mosta, GLAS-a, HSS-a, IDS-a i još nekih manjih oporbenih stranaka.

 

-Predsjedništvo SDP-a je jednoglasno odlučilo - Plenković mora otići Pokrećemo opoziv cijele Vlade, ovo je ortakluk. U svakoj normalnoj, civiliziranoj zemlji, premijer bi zbog takve stvari dao ostavku. Karamarko je otišao zbog puno manje - izjavio je predsjednik SDP-a Davor Bernardić.

Dodao je da su u SDP-u zabrinuti za sudbinu zaposlenika Konzuma.

-Zabrinuti smo za sudbinu 40-ak tisuća ljudi koji rade u Agrokoru, blagajnica, ljudi koji rade u svim poduzećima koja opskrbljuju Konzum. Već neko vrijeme radimo na planu za spas radnih mjesta u samom koncernu - istaknuo je.

>>

Upitan očekuje li da će Milorad Pupovac i ostalih sedmero manjinaca uskratiti potporu Vladi, Bernardić je odgovorio kako očekuje da vide svoju veliku odgovornost za Hrvatsku.

-U ovom trenutku možda najveća odgovornost leži na nezavisnim i zastupnicima manjina u Saboru, jer Hrvatska više ovako ne može funkcionirati - smatra Bernardić.

Kazao je i kako od vladajućih očekuje da, 'držeći se zubima i noktima za svaki članak zakona, pokušaju opstruirati rad saborskog Istražnog povjerenstva za Agrokor', dodavši da se istina ne smije zaustaviti.

Plenković: SDP želi destabilizirati proces restrukturiranja Agrokora

Predsjednik Vlade Andrej Plenković u Dnevniku HTV-a komentirao je najavu SDP-a o pokretanju postupka njegovog opoziva.

-Oporba je imala inicijativu za jednog, drugog ministra, treću ministricu, sada cijelu vladu. Žele destabilizirati proces restrukturiranja Agrokora, kompanije koja ima najveći utjkecaj na hrvatsko gospodarstvo i financijski sustav. To su oni koji su željeli da najveća hrvatska kompanija ode u stečaj, ne misleći na radna mjesta, financijsku stabilnost, međunarodni imidž RH. To je jadno i neodgovorno, neće im proći, kao što im ni dosad ništa nije prošlo - rekao je Plenković.

>>

Osvrnuo se na stanje u Agrokoru.

-Izvanredni povjerenik pregovarao je s brojnim kreditorima, oni koji daju novac traže jamstva, no nikakav ugovor ne može derogirati prava vlade niti zakon. Radi se sve da se izbjegne terećenje hrvatskih poreznih obveznika - istaknuo je Plenković. 

Komentirajući izjave Kolinde Grabar-Kitarović o Agrokoru kazao je kako mu se čini da "predsjednica nije dovoljno upućena u dosje". 

-Dali smo joj kvalitetan i ekstenzivan brifing prije posjeta Rusiji i čini mi se da je tada dobila sve informacije relevantne za rješavanje krize u Agrokoru - rekao je Plenković dodajući kako se nalazimo u "hibridnom ratu u kojemu sudjeluje mnogo aktera".

 

M.M.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.