Logo

HDZ je uoči izvanredne sjednice Hrvatskog sabora ponovno otvorio pitanje odlaganja otpada u Poznanovcu, optužujući predsjednika SDP-a Sinišu Hajdaša Dončića da pokušava skrenuti pozornost s odgovornosti svoje stranke u Krapinsko-zagorskoj županiji.

U objavi na društvenim mrežama HDZ tvrdi da Siniša Hajdaš Dončić  pokušava "zakopati SDP-ovu odgovornost" za slučaj kontaminacije u Poznanovcu, podsjećajući da SDP već godinama upravlja Krapinsko-zagorskom županijom.

Prema tvrdnjama HDZ-a, resorno ministarstvo četiri je puta poništilo dozvole koje su za lokaciju u Poznanovcu izdale županijske službe, nakon čega su one ponovno izdavane.

Objavu su ilustrirali plakatićima "Zakopana odgovornost", koje su jutros na klupama istaknuli zastupnici lijeve opozicije.

HDZ u objavi podsjeća i na pravomoćnu presudu županijskom pročelniku zbog krivotvorenja dokumentacije povezane s odlaganjem ilegalnog otpada, navodeći taj slučaj kao dokaz odgovornosti županijskih struktura.

Iz vladajuće stranke poručuju da Poznanovec nije jedini primjer te iznose teške političke optužbe na račun SDP-a, govoreći o djelovanju "SDP-ove smećarske mafije".

"Još je niz primjera opasnog djelovanja SDP-ove smećarske mafije. Ali, ne brinite: toksična Benčić sve će ih redom nastojati zataškati na izvanrednoj sjednici", zaključio je HDZ na službenom profilu na društvenim mrežama.

>>

Objava dolazi uoči izvanredne sjednice Sabora na kojoj će se raspravljati o problem opasnog otpada u Gospiću, a vladajući i oporba posljednjih dana međusobno prebacuju odgovornost za propuste institucija u slučajevima nezakonitog odlaganja otpada.

 

M.M.

 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.