Davor Ivo Stier: Poziv predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović srbijanskom kolegi primjeren je i dobar potez
Poziv predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović srbijanskom kolegi Aleksandru Vučiću da dođe u službeni posjet Zagrebu primjeren je i dobar potez, ocjenjuju Davor Ivo Stier, bivši ministar vanjskih poslova
-Po meni predsjednica, šefovi države inače, otvaraju prostor za komunikaciju, a kasnije je na vladama da mogu ulaziti detaljnije u te probleme - kazao je Davor Ivo Stier gostujući u Studiju 4 HRT-a.
>>Grabar Kitarović: Pozvala sam Aleksandra Vučića u službeni posjet Republici Hrvatskoj
Stalne pokušaje službenog Beograda da hrvatskom narodu predbaci navodno fašistoidni karakter ne smatra previše inventivnim.
-To je Milošević pokušavao i početkom devedesetih. Ovo nije ništa novo, dapače - jedna prilično stara taktika službenog Beograda - kaže Stier.
Ocjenjuje jako dobrim što se Hrvatska nije dala uvući u te rasprave a potez predsjednice Republike ocijenjuje kao novi iskorak hrvatske strane.
-Jako je dobro što je Hrvatska to prepoznala i nije se dala uvući u tu priču, nego se bacila na gradnju nove arhitekture mira na jugoistoku Europe - zaključio je Stier.
>>Veleposlanstvo SAD-a pozdravilo potez predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović
Podsjetimo, Veleposlanstvo SAD-a u Hrvatskoj pozdravilo je poziv predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović srbijanskom kolegi Aleksandru Vučiću da posjeti Hrvatsku, ocijenivši to pozitivnim iskorakom.
R.H.