Predsjedništvo SDP-a jednoglasno je donijelo odluku da će u Saboru glasovati za opoziv premijera Tihomira Oreškovića, potvrdio je predsjednik SDP-a Zoran Milanović.

Takav stav SDP-a Milanović vidi kao korak prema prijevremenim izborima.

-Naš cilj su novi izbori. Vjerujemo u odlazak cijele Vlade - to je Vlada Mosta i HDZ-a i nebitno je tko je vodi. Ukoliko to vodi prema raspuštanju ovog saziva Sabora, ne rušenju, nego novim izborima, to je naš cilj i u tome ćemo sutra sudjelovati. O tome je razgovaralo Predsjedništvo SDP-a i donijeli smo jednoglasnu odluku - izjavio je Milanović.

Protivi se bilo kakvom preslagivanju vlasti.

-Daljnji potezi, nakon što se izglasa nepovjerenje Oreškoviću, ovisit će o stavu Mosta. Nadam se da to neće značiti nastavak nereda,  vlastito čerupanje i nastavak nereda idućih 30 dana - poručio je Milanović.

Podjetimo, poput SDP-a nastupiti će i Klub zastupnika nacionalnih manjina koji je jutros jednoglasno je odlučio podržati HDZ-ov prijedlog opoziva premijera Tihomira Oreškovića, ali i SDP-ov prijedlog o samoraspuštanju Sabora.

 

M.M.