Arhiva članaka HRsvijet.net

Ivan Dodig plasirao se u četvrtfinale ATP 500 turnira u Barceloni svladavši u osmini finala nakon dva i pol sata igre Miloša Raonića rezultatom 7:6 (0), 4:6, 6:3.

Nakon što je u drugom kolu napravio veliko iznenađenje i svladao petog tenisača svijeta Šveđanina Robina Soderlinga u prvom međusobnom ogledu 56. tenisač svijeta Dodig je svladao i 20-ogodišnjeg Raonića došavši do svoje 12 ovogodišnje pobjede na Touru (uz sedam poraza). U izjednačenom prvom setu odluka je pala u tie breaku u kojem je hrvatski tenisač deklasirao kanadskog tenisača rođenog u Crnoj Gori te mu nije prepustio ni poen.

Drugi set pripao je 28. tenisaču svijeta nakon što je napravio odlučujući break (drugi u setu) pri rezultatu 4:5. Posljednji set prelomio se u četvrtoj igri u kojoj je naš tenisač iskoristio drugu break loptu i poveo 3:1, uskoro napravio i dupli break za 5:1, te potom prednost zadržao do kraja.

Plasman u četvrtfinale Dodigu je donio 90 bodova, što će mu pomoći da ostvari najbolji ranking karijere (dosad 55. pozicija) te da vjerojatno uđe među najboljih 50 tenisača svijeta. U četvrtfinalu će Dodig sutra igrati protiv Španjolca Feliciana Lopeza (42. tenisač svijeta) koji je sa 6:4, 7:6 (5) svladao Japanca Keija Nishikorija.