Saborski zastupnik Živog zida Ivan Pernar na društvenim je mrežama najavio da s kolegom Bunjcem napušta Živi zid, što je i potvrdio na konferenciji za medije u Saboru. Rekao je i da osnivaju novu stranku, "koja će predstavljati vrlo sličnu politiku".

-U 11 sati na konferenciji za medije izlazim iz Živog zida, kao i kolega Bunjac. Kolega Sinčić donio je konačnu odluku koja je bila i očekivana, još jednom je stao na stranu svoje supruge. Interes stranke, volja članstva i mišljenje javnosti nažalost mu je nebitno. To se tiče dijaloga kojeg sada zagovara i on sam zna da ga već godinama nema i to zbog osobe čija ostavka se danas traži" - tim je riječima Ivan Pernar na Facebooku najavio da s Bunjcem napušta Živi zid, što je i potvrdio na konferenciji za medije u Saboru. Rekao je i da osnivaju novu stranku, "koja će predstavljati vrlo sličnu politiku".

Ranije je dao ultimatum potpredsjednici stranke Vladimiri Palfi - ako do 10 sati danas ne da ostavku, iz stranke odlaze on i suspendirani Branimir Bunjac. U međuvremenu Palfi ostavku nije dala.

Pernar je novinarima u Saboru rekao da Vladimira Palfi ne želi poslušati volju članstva i javnosti koji ju, tvrdi, ne podržavaju. Nazvao ju je diktatorom bez podrške. Sve će između ostalog, rekao je, rezultirati egzodusom članstva.

- Osobno ću osnovati novu stranku s kolegama i nastavit ćemo političku borbu - rekao je.

Predsjednik Živog zida Ivan Vilibor Sinčić priopćio je u četvrtak da će u idućih šest dana inzistirati na seriji sastanaka s kolegama na svim razinama u stranci, jer se kriza rješava dijalogom, a ne ultimatumima. Rekao je i da do završetka tih sastanaka neće donijeti niti jednu stranačku odluku.

- S obzirom na veliku količinu informacija koje se u kratkom vremenu pojavljuju u medijima i na količinu emocija, kao najodgovornija osoba u stranci imam obvezu prema biračima, javnosti i članovima postupati zrelo i trezveno, kao odgovoran čovjek i odgovoran političar, naveo je Ivan Sinčić u priopćenju za javnost.

 

M.M.