Arhiva članaka HRsvijet.net
Antun Laslo: Očito da su za ovu Vladu poljoprivreda i ljudi koji se njome bave sporedna stvar
Predsjednik Zajednice udruga seljaka Slavonije i Baranje (ZUSSB) Antun Laslo izjavio je kako će se seljački prosvjedi nastaviti i da se očekuje otvaranje novih prosvjednih punktova, ali da će o tome odlučiti prosvjednici na terenu, poručivši kako je očito da su za ovu Vladu poljoprivreda i ljudi koji se njome bave sporedna stvar.

Nakon neuspjelih pregovora s otkupljivačima pšenice te ministrima poljoprivrede i finacija Tihomirom Jakovinom i Slavkom Linićem, Laslo je izjavio Hini kako će se pregovarači, nakon sastanka, vratiti na svoja mjesta prosvjeda, i izvijestiti o ishodu pregovora, a s obzirom na informacije koje dolaze s terena, teško da će prosvjednici prihvatiti kapitulaciju i povlačenje.
>>Nakon sastanka s ministrima Linićem i Jakovinom seljaci najavili pojačane blokade prometnica
Na upit jesu li moguće blokade graničnih prijelaza odgovorio je kako su sve opcije moguće, ali da za sada o tome ne može govoriti. Dodao je kako nije očekivao da će se na današnjim sastancima postići konačan dogovor, ali da su poljoprivrednici očekivali barem konkretne prijedloge, na temelju kojih bi se moglo doći do rješenja, kojih, kako tvrdi, nije bilo.
Vjerujem da će se u razgovore sada uključiti i premijer Zoran Milanović, jer je situacija stvarno ozbiljna. U ovakvim uvjetima dolazi u pitanje i plaćanje najosnovnijih troškova, poput zakupa poljoprivrednog zemljišta te mirovinskog i zdravstvenog osiguranja, rekao je Laslo.
Poručio je da, ako se postojeći problemi ne riješe, poljoprivreda odlazi u stečaj, na što su danas upozorili i ministre. "Očito je da su za ovu Vladu poljoprivreda i ljudi koji se njome bave sporedna stvar", smatra Laslo.
M.M.