Arhiva članaka HRsvijet.net

Mesić i Kruljac

Stjepan Mesić izjavio je danas, u povodu uhićenja zapovjednika Hrvatske kopnene vojske (HKoV) general pukovnika Mladena Kruljca, da je u izvješćima koja je kao zapovjednik Oružanih snaga dobivao svaki tjedan uvijek naglašavana Krulječava stručnost i besprijekorna disciplina.

>>Skandal oko Mesićevog generala: Uhićen Mladen Kruljac

"Što se tiče generala Kruljca mogu reći jedino to da sam ja svaki tjedan kao predsjednik Republike i vrhovni zapovjednik imao sastanke s mojim vojnim savjetnikom, a to je načelnik Glavnog stožera general (Josip) Lucić. U svim ti referatima uvijek je naglašavana stručnost i besprijekorna disciplina i rad generala Kruljca", rekao je Mesić u izjavi za Hrvatski radio.

Generala Kruljaca, koji je uhićen po nalogu USKOK-a, Mesić je 2007. imenovao na dužnost zapovjednika Hrvatske kopnene vojske.