Arhiva članaka HRsvijet.net

U Velikoj Britaniji počeo je opći štrajk zaposlenih u javnim službama. Trajat će 24 sata.

Građani se protive prijedlogu reforme mirovinskog sustava, kojim se predlaže da radnici rade duže i doprinose više, a sve to za smanjenu morovinu.

Diljem Otoka ne rade škole, sudovi i druge javne ustanove. Sindikat i aktivosti će prosvjedovati na  londonskim ulicama, uz velike sigurnosne mjere.

Očekuje se da će to biti jedan od najvećih štrajkova posljednjih godina, javlja HRT.