Arhiva članaka HRsvijet.net
Onjen Vukojević novi član moskovskog Spartaka
Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević novi je član moskovskog Spartaka, a u svom prvom intervjuu za Spartakovu službenu stranicu pojasnio zašto je pristao na transfer u Rusiju.

"Spartak i Dinamo Kijev su dvije vrlo slične momčadi. Prije dolaska u Moskvu pričao sam s Igorom Surkisom i odmah smo se dogovorili oko transfera. To vam je nogomet. Spartak je uz kijevski Dinamo bio jedan od najboljih klubova u Sovjetskom Savezu, odnosno koji je osvojio najviše naslova prvaka", rekao je Vukojević.
"Proveo sam pet sezona u Kijevu, a gotovo nikada nisam propustio utakmicu. Međutim, Oleg Blohin je postao novi trener i on me više ne vidi u prvoj ekipi. I to je sasvim normalno i uopće se ne ljutim. S druge strane, rekao sam da neću sjediti na klupi, već želim igrati i to na visokoj razini kako bi ostao u hrvatskoj reprezentaciji", zaključio je Vukojević, istaknuvši da se nada odlasku na Svjetsko prvenstvo u Brazilu.
M.M.