Arhiva članaka HRsvijet.net
Dr. Hrvoje Tomasović: Svaka desna koalicija bez HDZ-a dovodi do rasipanja glasova i direktno pogoduje SDP-u
Dr. Hrvoje Tomasović, dosadašnji predsjednik HDSSD-a, dao je neopozivu ostavku na mjesto predsjednika te stranke, a na taj se potez odlučio, kaže, zbog nepremostivih razlika u razmišljanju i različitih političkih stavova jednog dijela predsjedništva.

- Zbog nepremostivih razlika u razmišljanju i različitih političkih stavova jednog dijela predsjedništva dao sam neopozivu ostavku na mjesto predsjednika HDSSD-a, kao i na članstvo u stranci. Ne smatram da je moje mišljenje jedino točno, ali ne smatram niti da su tuđa bezuvjetno ispravna - ističe Hrvoje Tomasović.
Problem je nastao zbog činjenice da koalicija desnih stranaka izostavlja HDZ, čija je baza birača ipak među dvije najjače u zemlji.
- Nakon dvije godine vladavine i ponovnog uvođenja boljševizma od strane SDP-a, prisilnih ovrha, pokušaja uvođenja poreza na nekretnine koji bi hrvatske građane jednog dana putem ovrha države izvlastio od vlastite imovine, hapšenja sindikalnih čelnika pod izlikom ratnih profiterstva, besramnog dijeljenja milijuna kuna kredita samima sebi, pokušaja mijenjanja hrvatskog Ustava i posljedičnog urušavanja temelja moje domovine, moj stav je jasan i čvrst: ni na koji način ne pomagati SDP-u - stav je sada bivšeg predsjednika HDSSD-a.
Motivi su očito u najavi da bi HDSSD trebao ići u koaliciju s HDSSB-om, Hrvatskom zorom i HSP-om, uz izostavljanje HDZ-a. Po Tomasoviću, time se rasipaju glasovi i SDP i Ivo Josipović imaju veliku priliku ostati na vlasti.
- Mišljenja sam da danas formiranje bilo koje desne koalicija napravljene i u dobroj namjeri, a da u njoj nema najveće hrvatske stranke HDZ-a, dovodi do rasipa desnih glasova. To direktno omogućava ostanak SDP-a na vlasti, a meni je to osobno neprihvatljivo!- zaključio je Tomasović.
>>'U ime obitelji': Ustavnu zaštitu braka poduprlo je i 20 političkih stranaka
Podsjetimo, Željka Markić, odnosno Građanska inicijativa 'U ime obitelji', priopćila je jučer da pozdravljaju „razgovore oporbene stranke o proširenju svoje suradnje i pronalaženju novih dodirnih točaka“, naglašavajući istodobno kako je tu inicijativu podržalo dvadeset političkih stranaka, iz čega je, i unatoč pompoznim najavama djela medija, potpuno očito kako ova nadstranačka inicijativa neće biti dio niti jedne koalicije.
R.Horvat