Krstičević: Očito je da ja kao čovjek i moj tim nekome smetamo
Nakon što je portal Index.hr objavio kako je ministar obrane Damir Krstičević navodno prepisao neke dijelove svog završnog rada na vojnoj školi United States Army War College, ekspresno je reagirao i sam ministar.
Sazvao je konferenciju za medije, demantirao napise i rekao da se protiv njega vodi - hibridni rat, te da on i njegov tim očito nekomu smetaju.
-Jačamo sposobnosti hrvatske vojske, moderniziramo je, vratili smo vojsku u Vukovar, a sada do kraja prosinca trebamo donijeti odluku o nabavi višenamjenskog borbenog aviona. Očito je da ja kao čovjek i moj tim nekome smetamo - kazao je ministar obrane.
Pojasnio je kako je svoje akademsko znanje stekao prije odlaska u SAD, odnosno da nije stekao nikakvo novo akademsko zvanje i titulu pri završetku Ratne škole.
-Sve je informacije portal mogao imati da je tražio. Pravilno označavanje tu nije niti traženo jer to nije ta razina diplomskog, završnog rada. Nisam trebao raditi na toj razini jer taj rad nema tu razinu - kazao je Krstičević.
Naglasio je i da su njegovo obrazovanje i ratni put javno dostupni te da je ponosan na svoje obrazovanje.
-Na svoje obrazovanje sam ponosan. Možete krenuti od osnovne škole, iza toga srednja vojna koju sam završio s odličnim uspjehom. Nakon toga vojna akademija koju sam završio s odličnim uspjehom. I na kraju, kao prvi Hrvat, pokojni Gojko Šušak me poslao na Ratnu školu u SAD, koju također završavam s odličnim uspjehom - rekao je Krstičević.
Novinarima je predočio svoju diplomu, program i tečajeve Ratne škole koju je završio u SAD-u.
-Imate moj akademski report i na engleskom jeziku. Možete vidjeti kakav sam student i časnik bio i vidite da je rezultat briljantan. S ovim se mogu ponositi. I ponosim se. Bilo nas je 270, bilo je 240 američkih časnika i 40 stranih časnika - istaknuo je Krstičević.
M.M.