Talijanska policija objavila je da su zajedno s kolegama iz drugih EU država razbili krijumčarsku mrežu koja je krijumčarila većinom sirijske izbjeglice i migrante preko tzv. balkanske rute u Europu.

Sudeći prema medijskim napisima do sada je u Austriji, Njemačkoj i Italiji uhićena 21 osoba pod sumnjom da su krijumčarili ljude, objavila je policija nakon istrage u sjevernom gradu Comu.

Većina uhićenih su Sirijci, a ostali Alžirci, Egipćani, Libanonci i Tunižani koji su imali službeno boravište u tom području.

Osumnjičeni su organizirali prijevoz više od 200 migranata od 2014. do 2016. godine, naplaćujući najmanje 500 eura po osobi, smatra talijansko tužiteljstvo, koje je u istrazi surađivalo s europskom agencijom Eurojust.

Sudeći prema podacima kojima raspolaže njemačka policija osumnjičeni su prebacili najmanje 1115 Sirijaca, prenio je France Presse.

Istraga je otvorena u rujnu prošle godine nakon što je u Mađarskoj uhićen jedan Talijan koji je vozio vozilo s nekoliko ilegalnih imigranata, objavio je Eurojust.

 

M.M.