Arhiva članaka HRsvijet.net
Fažana: Sastanak tužitelja s područja bivše Jugoslavije bez Slovenije
Vodeći tužitelji za ratne zločine u regiji kao i glavni haaški tužitelj Serge Brammertz okupili su se u srijedu na Brijunima gdje će od četvrtka sudjelovati u radu 5. regionalne konferencije tužitelja.

Po dolasku u Fažanu Brammertz je novinarima rekao kako je ovaj susret iznimno dobra prilika da tužitelji podijele dobra i loša iskustva.
Na konferenciji, koja je radnog karaktera i zatvorena za javnost, sudjeluju i izaslanstva Republičkog tužiteljstva Republike Srpske te Tužiteljstva Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine.
Glavni cilj konferencije je razmotriti suradnju tužiteljskih ureda u regiji, suradnju ureda haaškog tužitelja i tužitelja iz regije i konkretne projekte suradnje čiji je cilj olakšati razmjenu obavijesti koje se odnose na slučajeve ratnih zločina, najavio je u Den Haagu Brammertzov posebni savjetnik Frederick Swinnen.
Hina / HRsvijet