Francuska je rezultatom 2:1 pobijedila Republiku Irsku u Lyonu, i osigurala prolaz u četvrtfinale Eura.

Irci su poveli zgoditkom Bradya iz penala nakon 120 sekundi, što je drugi najbrži gol u povijesti Eura. Irci su 58 minuta bili na pragu senzacije, a onda ih je dvama zgodicima u razmaku od tri minute slomio junak utakmice Griezmann.

U 58. minuti Deschampsova momčad je uspjela poravnati rezultat, Sagna je ubacio s lijeve strane, a Griezmann glavom pogodio nebranjeni kut irskih vrata.  Nokaut za Irce uslijedio je nakon samo tri minute, Giroud je između dvojice irskih braniča glavom ostavio loptu za natrčalog Griezmanna, koji postiže i drugi gol za preokret Francuza.

Kad je nešto kasnije, u 66. minuti, izravni crveni karton dobio Shane Duffy, bilo je jasno da će Francuska u četvrtfinale, u kojemu čekaju pobjednika dvoboja Engleska - Island.